W lidze podział punktów, a w Pucharze Ligi po dogrywce górą Rafmix

Granie w 2022 roku zakończył klasyk Stalex Ligi, który wyjątkowo miał podwójną stawkę. Rafmix z Grestą zagrali o ligowe punkty i awans do 2. rundy Pucharu Ligi.

Extraliga: Gresta & Partnerzy – Rafmix & Partnerzy 2:2 (1:1)

Bramki:

Gresta: Komur 1, Czyszek 1 (rzut karny).

Rafmix: Wójtowicz 1, Sieradzki 1.

MVP meczu – Maciej Sieradzki (Rafmix).

 

Spotkanie było rewanżem za ostatni finał. W ekipie Grzegorza Fettera zabrakło podstawowego golkipera Daniela Semraua, którego zastąpił Brajan Olkiewicz przetransferowany z Panter. Rafmix po raz kolejny zagrał bez kontuzjowanego Marcina Wanata, który dyrygował kolegami z ławki. Gresta dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, ale nie zdołała go utrzymać. W 6. min. po uderzeniu Piotra Kaczkowskiego z rzutu wolnego piłkę odbił Szymon Kmiecik, ale przy dobitce Mateusza Komura nie miał szans. Niecałe 60 sekund później do remisu ładnym strzałem pod poprzeczkę wyrównał Olaf Wójtowicz. Więcej goli do przerwy nie padło, bo drużyny bardziej skupiały się w pierwszym kwadransie na defensywie niż ofensywie. Druga połowa zaczęła się od drugiego w tym meczu VAR-u. Po rzucie rożnym uderzenie Adama Kolmajera ręką zablokował stojący przed bramką Olaf Wójtowicz. Sędziowie sprawdzili to zdarzenie na monitorze i zarządzili rzut karny dla Gresty, którego nie zmarnował Karol Czyszek. W 19. min. powinno być 3:1, ale po strzale Dawida Szpankiewicza i interwencji Szymona Kmiecika mistrza uratował słupek. Dwie minuty później tym razem Kaczkowski po akcji z Wojciechem Ernestem trafił w słupek. W 25. min. po raz trzeci był VAR, ale ostatecznie sędziowie nie podyktowali rzutu karnego dla Rafmix’a za faul na Sergiuszu Kocie. Kot po chwili zmarnował „setkę” przegrywając pojedynek sam na sam Olkiewiczem. W 28. min. po akcji Jakuba Hapki do remisu doprowadził Maciej Sieradzki. Wynik do końca regulaminowego czasu gry się nie zmienił, więc do ligowej tabeli drużyny dopisały po punkcie.

 

Puchar Ligi: Gresta & Partnerzy – Rafmix & Partnerzy 2:3 po dogrywce (2:2, 1:1)

Bramki:

Gresta: Komur 1, Czyszek 1 (rzut karny).

Rafmix: Wójtowicz 1, Sieradzki 1, Mierzejewski 1.

MVP meczu – Filip Mierzejewski (Rafmix).

 

O awansie do 2. rundy Pucharu Ligi przesądziła dogrywka, czyli dodatkowe 5 minut. Gresta zaczęła ją w osłabieniu, bo na sześć sekund przed upływem 30. minuty Karol Czyszek za przesadną krytykę sędziego został ukarany czerwoną kartką. Rafmix nie zdołał tego wykorzystać, choć szanse mieli Kajetan Wojciechowski i Sieradzki. Bohaterem dogrywki został Filip Mierzejewski, który w 33. min. ładnym strzałem z boku boiska w „okienko” zdobył zwycięskiego gola. Gresta wycofała jeszcze bramkarza, ale nie zdołała doprowadzić do serii rzutów karnych.