Vector z pierwszym zwycięstwem

W drugiej lidze jesteśmy po kolejnych emocjach. Pierwsze zwycięstwo odniósł zespół Vector Team, który pokonał FC Chełmża.

Feniks Futsal Team – Noe-Trans/Rolmasz 4:9 (2:5)

Feniks – Chiliński 1, Gwizdała 1, Linkowski 1, Witko 1

Noe-Trans – Jackowski 3, Ligmanowski 3, Cerajewski 1, Kasperski 1, Winowiecki 1

MVP – Ligmanowski (Noe-Trans/Rolmasz)

Noe-Trans kończy weekend w naszej lidze z dwiema wygranymi. Dzisiaj worek z bramkami otworzył się bardzo szybko, bo już w 9 sekundzie do bramki Feniksa trafił Ligmanowski. Noe grało bardzo zespołowo, co skrzętnie było wykorzystywane pod bramką Pukownika. Feniks starał się, szarpał, ale ich rywal trzymał ich cały czas na bezpiecznym dystansie kilku bramek przewagi. Dzięki tym trzem punktom ekipa z Przysierska objęła prowadzenie w lidze. Dodatkowo, Mateusz Ligmanowski nasz obiekt opuszczał wzbogacony o 500 złotych, czyli nagrodę główną wylosowaną w konkursie kopertówek.

Vector Team – FC Chełmża 6:4 (1:2)

Bramki:

Vector – Kochański 3, Kawecki Adrian 1, Olszewski 1, Pawelec 1

Chełmża – Wolak 2, Klawiński 1, Sikorski 1

MVP – Kochański (Vector Team)

Spotkanie dwóch drużyn, które okupowały dolne rejony tabeli na początku toczyło się delikatnie pod dyktando gości z Chełmży. Prowadzenie 2:0 zmotywowało jednak ekipę Vectora, która długo kazała czekać swoim sympatykom na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Vector potrafił umiejętnie wykorzystywać rosłego Kochańskiego na pivocie, z czym nie radzili sobie słabsi fizycznie rywale. Gracz ten ustrzelił hattricka, dokładając do swojego dorobku asystę, co dało mu możliwość losowania nagrody. Bartkowi los sprzyjał, a wylosowane 200 złotych postanowił przeznaczyć na szczytny cel charytatywny, jakim jest leczenie małego Julka Ledzińskiego. Bartek, brawa dla Ciebie !

KP/Apis – Pantery/Gresta 4:1 (2:0)

Bramki:

KP/Apis -Gałusza 2, Bocian 1, Szulc 1

Pantery – Zieliński Filip 1

MVP – Koczorowski (KP/Apis)

Ostatnie ze spotkań drugoligowych wyniosło na bohatera spotkania bramkarza drużyny KP/Apis, Dariusza Koczorowskiego. Dzięki fenomenalnej postawie między słupkami (aż 26 skutecznych obron !) zatrzymał Pantery na tylko jednym trafieniu. W ataku z kolei kolejne solidne zawody ma za sobą Dawid Gałusza, który zawsze stara się napędzać ataki swojej drużyny. Pantery dzisiaj miały sporą niemoc ofensywną. Jeżewianie są jedyną drużyną, która jeszcze nie poniosła porażki w II lidze. Trzeba jednak jeszcze zaznaczyć, że jak do tej pory rozegrała tylko trzy spotkania, a więc układ tabeli może być jeszcze zgoła inny.