Świeckie Orły wygrały Puchar Stalex Ligi

Szesnasty sezon Halowej Ligi Piłki Nożnej w Świeciu oficjalnie dobiegł końca. W ostatnim spotkaniu, którego stawką był Puchar Ligi, Świeckie Orły pokonały po emocjonującym meczu Chełmżę JS Power 3:2 (2:0). Dwie bramki dla zwycięzców zdobył Dawid Wietrzykowski.

Mecz od początku lepiej ułożył się dla ekipy Orłów, która dość szybko zdobyła bramkę. W jednej z kontr, piłkę idealnie wyłożył Maciej Góra, a akcję zamknął Dawid Wietrzykowski. Chełmża dążyła za wszelką cenę do wyrównania, ale zespół Orłów był dobrze zorganizowany w obronie, ponadto dobrze bronił Kacper Siuda. Szczególna presja ciążyła na Bartoszu Wiśniewskim z Chełmży, który chcąc wygrać klasyfikację na najwszechstronniejszego zawodnika potrzebował gola albo asysty. Zawodnik robił wszystko, aby to osiągnąć, ale nie udało mu się to, choć miał kilka bardzo dobrych okazji do zdobycia gola. Orły pod koniec pierwszej połowy przeprowadziły bliźniaczą akcję i ponownie Góra asystował do Wietrzykowskiego, który podwyższył na 2:0.

Na początku drugiej części gry, Maciej Góra zdobył w pojedynkę bramkę na 3:0 i wydawał się, że losy meczu są definitywnie przesądzone. Zespół z Chełmży nie składał jednak broni do samego końca. Bramkę na 1:3 po indywidualnej akcji zdobył Dawid Kadej. To pozwoliło jeszcze drużynie Kamila Ciesielskiego uwierzyć, że można odrobić straty. Chełmża JS Power ruszyła do zdecydowanych ataków, które przyniosły skutek w postaci gola kontaktowego Oleksandra Yepifanova po asyście Pawła Zielińskiego. W końcówce Chełmża wycofała bramkarza i bliska była doprowadzenia do dogrywki, ale ostatecznie Świeckie Orły zdołały utrzymać prowadzenie do samego końca i sięgnąć po trofeum Pucharu Ligi. Dzięki temu ekipa „Orzełków” wygrała nagrodę finansową do podziału oraz bezpłatny bilet w kolejnym sezonie Stalex Ligi. Chełmży na osłodę pozostały nagrody indywidualne dla Bartosza Wiśniewskiego, który został najlepszym strzelcem i asystentem całego Pucharu Ligi. Tuż po meczu, Sponsor nagrody dla najwszechstronniejszego zawodnika (pobyt w apartamencie w Bułgarii) – Krzysztof Zagórski przekazał informację, że nagrodę otrzyma zarówno Mateusz Komur z Gresty, jak i Bartosz Wiśniewski, mimo, że zawodnicy uzyskali taką samą ilość punktów w klasyfikacji.

 

Wynik meczu:

Świeckie Orły – Chełmża JS Power 3:2 (2:0)

Bramki:

Świeckie Orły: Wietrzykowski 2, Góra 1

Chełmża: Kadej 1, Yepifanov 1

MVP: Dawid Wietrzykowski