Pantery rozbiły Chełmżę

Pantery mimo wczesnej godziny były na tyle skupione, że dowieźli “zerko” do końca. KP/Apis utrzymał formę i pewnie pokonał Vector Team.

FC Chełmża – Pantery/Gresta 0:9 (0:4)

Bramki:

Pantery – Recki 5, Dobrowolski 1, Marek 1, Wiśniewski 1, bramka samobójcza 1

Czerwona kartka – Banach (FC Chełmża)

MVP – Recki (Pantery/Gresta)

Pantery mimo sporych braków w składzie pewnie zdobyły w tym spotkaniu komplet punktów. W bramce z konieczności stanął Mikołaj Topór, któremu finalnie udało się złapać “zerko”. Doskonałą partię rozgrywał zwłaszcza Paweł Recki który zakończył mecz z 5 bramkami i jedną asystą. Na początku drugiej części gry FC Chełmża ułatwiła jeszcze zadanie Panterom czerwoną kartką dla bramkarza Banacha za interwencję ręką poza swoim polem karnym. Po tym zdarzeniu wiadomo już było, że Pantery nie wypuszczą zwycięstwa. Po wycofaniu zespołu Wdy ekipa Panter nadal jest w grze o najwyższe lokaty w drugiej lidze. Zespołowi z Chełmży pozostaje walka o czołową czwórkę, dającą szansę na grę w barażach.

Vector Team – KP/Apis 4:12 (1:5)

Bramki:

Vector – Kawecki Adrian 1, Kiełpiński 1, Kęska 1, Poraj 1

KP/Apis – Minga 4, Bocian 3, Gałusza 3, Dolewski 1, Romanowski 1

MVP – Gałusza (KP/Apis)

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu KP/Apis jako papierowy faworyt bardzo szybko, bo już w drugiej minucie wyszło na prowadzenie za sprawą trafienia Marcina Gałuszy. Jeżewianie zdecydowanie przeważali, a zespół Vectora starał się kontrować. Jedną z takich akcji na pierwszą ich bramkę zamienił Kiełpiński. W drugiej odsłonie cały czas trwała dominacja lidera II ligi. Znakomitą partię rozgrywali przede wszystkim Gałusza i Minga, którzy po spotkaniu wylosowali ostatnie nagrody w “kopertówkach”. Vectorowi potrzebne są teraz zwycięstwa, aby dostać się do pierwszej czwórki. Jeżewianie z kolei co raz mocniej pukają do furtki z napisem Extraliga.