Ostatni akcent świeckiej halówki – dla kogo Puchar Stalex Ligi?

W środę o godzinie 20.30 zostanie ostatecznie zakończy szesnasty sezon Stalex Ligi. Zarówno dla Świeckich Orłów, jak i Chełmży JS Power będzie to okazja do wygrania pierwszego trofeum w historii startów w rozgrywkach.

Stalex Liga po raz pierwszy ufundowała nagrodę zespołową w postaci 1500 złotych do podziału za zwycięstwo w Pucharze. Ponadto zwycięski zespół wygra również bezpłatny udział w kolejnym sezonie, jest więc o co rywalizować. Finałowy mecz będzie również pojedynkiem korespondencyjnym o najdroższe nagrody w sezonie pomiędzy Mateuszem Komurem (który już zakończył sezon), a Bartoszem Wiśniewskim z Chełmży. Obaj rywalizują o nagrodę „złotego buta” oraz dla najwszechstronniejszego zawodnika ligi (wycieczka do Bułgarii).

Bliższy „złotego buta” jest Mateusz Komur, który ma na koncie 44 punkty. Wiśniewski zgromadził 37,9 pkt, co oznacza, że musiałby zdobyć 8 goli w finale, aby wyprzedzić zawodnika Gresty (współczynnik za bramkę w Pucharze wynosi 0,8 pkt). Jeżeli zaś chodzi o wyścig do Bułgarii, to obaj zawodnicy mają po 34 punkty. Bartoszowi Wiśniewskiemu wystarczy więc zdobycie gola lub asysty w meczu finałowym.

Jak będzie, przekonamy się już w środę (22.03). Początek meczu finałowego o godzinie 20.30.