Noe-Trans wróciła do gry o najwyższe cele

W ostatniej kolejce II ligi wszystkie spotkania były bardzo wyrównane. W meczu na szczycie Noe-Trans okazało się lepsze od KP/Apis i wróciło do rywalizacji o awans do wyższej ligi.

Wda Futsal -17 – Vector Team 2:3 (1:1)

Bramki:

Wda – Gaweł 1, Graczyk 1

Vector – Kawecki Adrian 2, Pawelec 1

MVP – Wyrąbkiewicz (Vector Team)

Vector podbudowany zwycięstwem nad Noe-Trans/Rolmasz chciał pójść za ciosem i zdobyć kolejny komplet punktów. Mecz z Wdą rozpoczęli jednak niemrawo, co już w drugiej minucie wykorzystał Graczyk i pokonał Wyrąbkiewicza. Vector przyspieszył swoje ataki, co przyniosło efekt w 6 minucie, kiedy to z rzutu wolnego przymierzył Kawecki i mieliśmy remis. Do przerwy już nic się nie zmieniło. W drugiej odsłonie ponownie to Wda lepiej weszła w te zawody. Skuteczną kontrę wyprowadziła dwójka Święcicki – Gaweł i ten drugi dał prowadzenie młodym graczom. Vector stale dążył do wyrównania, co w końcu się im udało ponownie na sprawą Kaweckiego w 24 minucie. Wynik remisowy dla nikogo nie był zadawalający. Finalnie zwycięstwo dało dobrze wykonany rzut wolny przez Pawelca i gracze Vectora stalexligowy weekend zakończyli z dwiema bardzo ważnymi wiktoriami.

Feniks Futsal Team – Pantery/Gresta 5:5 (4:2)

Bramki:

Feniks – Skowroński 2, Adamczyk 1, Gwizdała 1, Nowak 1

Pantery – Recki 2, Zieliński Dominik 1, Zieliński Filip 1, Kolano 1

MVP – Skowroński (Feniks Futsal Team)

Pantery rozpoczęły spotkanie bez nominalnego bramkarza, a plastron przywdział Mikołaj Topór. Bardzo szybko ten fakt wykorzystał zespół Feniksa i po minucie prowadził już 2:0. Po chwili jednak Paweł Recki wykorzystał błąd w defensywie i strzelił gola kontaktowego. W 9 minucie Feniks poprosił o czas, co od razu poskutkowało trafieniem Emila Nowaka. W 12 minucie Gackowskiego w bramce zaskoczył Filip Zieliński sprytnym uderzeniem z rzutu wolnego. W końcówce pierwszej połowy jeszcze Adamczyk podwyższył na 4:2 i Feniks miał komfort dwóch trafień przewagi. Pantery goniły jednak wynik. Ponownie trafienie zaliczył Recki, by po chwili do remisu doprowadził Dominik Zieliński. W 10 minucie drugiej połowy Kolano dał prowadzenie Panterom i mogło się wydawać, że zdobędą komplet punktów. Remis Feniksowi dał jednak Maciej Gwizdała doskonałym uderzeniem z dystansu.

Noe-Trans/Rolmasz – KP/Apis 3:1 (0:1)

Bramki:

Noe – Ligmanowski 1, Szymecki 1, Winowiecki 1

KP/Apis – Gałusza 1

MVP – Ligmanowski (Noe-Trans/Rolmasz)

Mecz na szczycie II ligi przyniósł spodziewane emocje. Od początku obie drużyny zdawały sobie sprawę z ciężaru gatunkowego tego meczu i najważniejszy aspekt położony został na defensywę. Wynik otworzył bardzo dobrze ostatnio dysponowany Marcin Gałusza. Prowadzenie jego drużyny utrzymało się do przerwy. W drugiej odsłonie widzieliśmy już zdecydowanie lepszą postawę drużyny Dariusza Gerke. Remis dał golem Patryk Szymecki, a kolejne gole dołożyli Ligmanowski i Winowiecki. Na półmetku Noe ma 3 punkty straty do lidera, a po tym co widzieliśmy w tym meczu wszystko jest jeszcze w kwestii awansu możliwe.