Noe-Trans/Rolmasz i Chełmża JS Power dalej w grze o Puchar Ligi

W kolejnych dwóch meczach 1. rundy Pucharu Ligi pewne zwycięstwa odnieśli piłkarze z Przysierska i Chełmży, a ci drudzy pozwolili sobie na prawdziwą kanonadę.

Noe-Trans/Rolmasz – Klub Podróżnika/Apis 5:1 (3:1)

Bramki:

Noe-Trans: Martin Gerke 2,Winowiecki 1, Jackowski 1, Kozicki 1.

KP/Apis: Szulc 1.

MVP meczu – Patryk Jackowski (Noe-Trans).

 

Dwaj najlepsi drugoligowcy zmierzyli się w meczu Pucharu Ligi. Zespół z Przysierska debiutował w tych rozgrywkach, bo wcześniej Dariusz Gerke nie zgłaszał do nich swojego zespołu. W 1. części skuteczniejsi byli zawodnicy Noe-Trans. W 4. min. wynik otworzył Patryk Winowiecki wykorzystując podanie Mateusza Orłowskiego. Pięć minut później na 2:0 strzałem zza pola karnego podwyższył Martin Gerke. W 13. min. składną akcję przeprowadzili Patrykowie Winowiecki i Jackowski. Piłkę wślizgiem do siatki skierował ten drugi. Piłkarze z Jeżewa w 1. połowie często dochodzili do sytuacji bramkowych, ale dobrze bronił Sebastian Junke. Dopiero w 14. min. znakomitym uderzeniem z ok. 15 metrów zaskoczył go Mateusz Szulc ustalając wynik do przerwy. Przez większość 2. części mało było płynnej gry i długo wynik nie zmieniał się, mimo że po 3-4 klarowniejsze okazje oba zespoły stworzyły. Kontaktowego gola mogli strzelić Grzegorz Ziółkowski i Mateusz Szulc. Po drugiej stronie boiska prowadzenie mogli podwyższyć Przemysław Kozicki (raz trafił z bliska w poprzeczkę), Mateusz Orłowski i Patryk Jackowski. W 28. min. kropkę nad awansem, po akcji Jackowskiego, postawił Przemysław Kozicki, a chwilę później końcowy wynik ustalił Martin Gerke. To pierwsza porażka w tym sezonie zespołu z Jeżewa, bo w II lidze wygrał dotychczas wszystkie pięć spotkań.

 

Wda Futsal U-17 Świecie – Chełmża JS Power-Pol Futsal Team 6:17 (1:8)

Bramki:

Wda Futsal: Graczyk 4, Zacharek 2.

Chełmża: Paweł Zieliński 4, Kravchuk 3, Yepifanov 3, Polikowski, Wiśniewski 3, Zielniewski, Kadej 2.

MVP meczu – Bartosz Wiśniewski (Chełmża JS Power-Pol).

 

Beniaminek II ligi otrzymał lekcję futsalu od extraligowca z Chełmży, który po raz pierwszy w tym sezonie cieszył się ze zwycięstwa po trzech porażkach w lidze. Sprawa awansu rozstrzygnęła się szybko, bo już po 9 minutach było 6:0, a mogło być nawet wyżej. Chełmżanie później mogli skupić się na zbieraniu punktów, by wziąć udział w „kopertówkach”. Na początku 2. części wygrywali już 13:1, lecz potem przez sześć minut mieli przestój. Wykorzystali to świecianie, bo Oskar Graczyk trafił trzy razy z rzędu. Jednak w ostatnich czterech minutach przedstawiciel Extraligi zdołał poprawić statystyki. Bez wątpienia królem polowania był Bartosz Wiśniewski, który strzelił trzy gole oraz zaliczył sześć asyst, co w naszej lidze nie zdarza się często. W sumie siedmiu zawodników w tym spotkaniu zdobyło minimum 4 punkty do klasyfikacji kanadyjskiej, w tym pięciu chełmżan.