Niemoc FC Świecie i Chełmży FT

Kolejne spotkania w ramach Extraligi za nami. FC Świecie poniosło drugą z rzędu porażkę, a Haber zaliczył “zerko” w rywalizacji z ekipą Chełmży.

Pastbruk/VOX Grudziądz – Rafmix & Partnerzy 4:5 (1:0)

Bramki:

Pastbruk – Nowaczek 1, Chodyna 1, Olszewski 1, Rybiński 1

Rafmix – Hapka 2, Wójtowicz 2, Woźniak 1

MVP – Wójtowicz (Rafmix & Partnerzy)

Karty:

Pastbruk – Olszewski (złota), Stankiewicz (srebrna), Nowaczek (brązowa)

Rafmix – Wójtowicz (złota), Sieradzki (srebrna), Hapka (brązowa)

Zdziesiątkowany kontuzjami Pastbruk przed meczem dopisał Bartosza Rybińskiego, znanego z występów w Skodzie Grudziądz. Właśnie ten zawodnik otworzył wynik spotkania wykorzystując dobre podanie Bollina. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Rafmix nie chciał być długo dłużny i bardzo szybko opanował wydarzenia na boisku strzelając w krótkim czasie trzy bramki. Grudziądzanie mocno dążyli do wyrównania. Kiedy na 4:4 gola strzelił Olszewski, mogło się wydawać że uda im się zdobyć punkt z silnym przeciwnikiem. Wtedy to na kąśliwe uderzenie z dystansu zdecydował się Hapka ustalając wynik meczu na 5:4 dla jego teamu. Trzeba jednak przyznać, że grudziądzanie pozostawili po swojej grze dobre wrażenie.

Chełmża JS Power-Pol Futsal Team – Haber Team 0:5 (0:1)

Bramki:

Haber – Węgierek Miłosz 2, Adamczyk 1, Baszkiewicz 1, Rybacki Damian 1

MVP – Rybacki Damian (Haber Team)

Zerko – Gibas Kacper (Haber Team)

Karty:

Chełmża – Kravchuk (złota), Dittmann (srebrna), Yepifanov (brązowa)

Haber – Rybacki Damian (złota), Węgierek Miłosz (srebrna), Adamczyk (brązowa)

Haber po cennym remisie uzyskanym w meczu ze Świeckimi Orłami poszedł za ciosem zdobywając komplet punktów w meczu z zespołem z Chełmży. W pierwszej połowie obie ekipy badały swoje możliwości. Jako pierwszy do siatki trafił Baszkiewicz, wykorzystując dobrze rozegraną kontrę. W drugiej części trwała cały czas walki o przejęcie inicjatywy. Zdecydowanie lepiej w tej kwestii poradził sobie Haber, który zagrał po prostu skuteczniej. Bardzo dobre zawody rozegrał zwłaszcza Damian Rybacki, który kilkukrotnie popisywał się niekonwencjonalnymi zagraniami. Byliśmy też świadkami pierwszego “zerka” w sezonie, które padło łupem Kacpra Gibasa. Beniaminek Extraligi jak na razie z pewnością swoją dobrą postawą wszystkich zaskakuje.

FC Świecie – GMD Plus/Aut-Mor 4:8 (3:4)

Bramki:

FC – Katerla 2, Szefler 2

GMD – Stasikowski 3, Gaca 2, Glazik 1, Mizdalski 1, Ovsiak 1

MVP – Gaca (GMD Plus/Aut-Mor)

Karty:

FC – Katerla (złota), Góra (srebrna), Szefler (brązowa)

GMD – Gaca (złota), Stasikowski (srebrna), Ovsiak (brązowa)

Inauguracja rozgrywek Extraligi dla GMD Plus/Aut-Mor okazała się niezwykle pomyślna. Już po chwili po trafieniach Stasikowskiego i Ovsiaka prowadzili 2:0. Team Klaudiusza Sikorskiego bardzo szybko zwarł swoje szeregi i po trafieniach Szeflera i Katerli doprowadzili do wyrównania. Do przerwy GMD schodziło z jedną bramką zaliczki. Kiedy na 4:4 ponownie trafił Szefler, mogło się wydawać, że FC Świecie powoli zaczyna opanowywać sytuację. Wtedy to GMD Plus wrzuciło zdecydowanie wyższy bieg i zwycięstwo zaczęło się FC wymykać. W tym fragmencie gry, głównie za sprawą dobrej postawy Marcina Gacy zespół GMD Plus przejął już inicjatywę nad spotkaniem na dobre. Druga porażka z rzędu FC Świecie stała się faktem, a GMD rozpoczyna rozgrywki od efektownego zwycięstwa.