Liga: II Liga

II Liga

Noe-Trans/Rolmasz vs KP/APIS

Noe-Trans/Rolmasz – KP/Apis 2:3 (2:1)

Bramki:

Noe-Trans: Pryszło 1, Cerajewski 1

KP/Apis: Dolewski 1, Klimek 1, Gałusza

MVP: Marcin Gałusza

Zespołowi Noe-Trans Rolmasz wystarczał remis do sięgnięcia po historyczny awans do Extraligi. To właśnie zespół z Przysierska dużo lepiej rozpoczął mecz od stworzenia sobie kilku świetnych okazji do zdobycia bramki. Pierwszy gol jednak padł nieco przypadkowo, choć był wyjątkowej urody. Piłka trafiła do Kacpra Pryszło, a ten huknął w samo okienko bramki KP/Apis. Kilka minut później na 2:0 podwyższył Maciej Cerajewski i wydawało się, że mający sporą przewagę optyczną Noe-Trans wywalczy w końcu upragniony awans do Extraligi. Zespół KP/Apis zdołał jednak jeszcze przed przerwą zdobyć kontaktową bramkę. Gałusza idealnie zagrał z rzutu rożnego do Marcina Dolewskiego, a ten skierował piłkę do siatki.

Po przerwie długo żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć sposobu na obu bramkarzy. To znacznie przybliżało do awansu zespół Noe-Trans, któremu wystarczał do pełni szczęścia remis. Zawodnicy Klubu Podróżnika coraz poważnie rozpatrywali wycofanie bramkarza, gdy nagle po jednej szybkiej kontrze, wyrównującą bramkę zdobył Patryk Klimek. To oznaczało, że KP/Apis potrzebuje już tylko jednego trafienia do wywalczenia mistrzostwa II ligi. W końcówce byliśmy już świadkami emocjonującego widowiska. Obie ekipy miały kilka okazji do przechylenia losów meczu na swoją stronę. Ostatecznie bohaterem spotkania okazał się Marcin Gałusza, który na dwie minuty przed końcową syreną pokonał płaskim i mocnym strzałem Marka Bernackiego. Na tę bramkę zespół Noe-Trans nie dał rady już odpowiedzieć i przegrał całe spotkanie 2:3, wypuszczając niemal z rąk pewny awans do Extraligi.

 

Pantery vs Noe-Trans/Rolmasz

Pantery/Gresta – Noe-Trans/Rolmasz 2:4 (1:1)

Bramki:

Pantery – Gackowski 1, Kolano 1

Noe-Trans – Ligmanowski 3, Gerke Przemysław 1

Czerwona kartka – Szymecki (Noe-Trans/Rolmasz) – za drugą żółtą

MVP – Ligmanowski (Noe-Trans/Rolmasz)

Pantery po cichu liczyły jeszcze na zajęcie drugiej pozycji w II lidze. Do tego jednak potrzebowały dwóch zwycięstw. Od początku to spotkanie miało charakter bardzo fizycznej rywalizacji. Żaden z graczy nie odstawiał nogi, co przerodziło się w sporą ilość przewinień. Noe-Trans szybciej opanowało emocji i głównie za sprawą Mateusza Ligmanowskiego odskoczyło rywalom na bezpieczną przewagę. “Puno” skompletował hattricka i wraz z kolegami przystępował do niedzielnej rywalizacji z KP/Apis w dość komfortowej sytuacji. W końcówce spotkania “głupi” drugi kartonik ujrzał Szymecki za co wyleciał z parkietu.

 

Vector Team vs Feniks FT

Vector Team – Feniks Futsal Team 5:6 (2:3)

Bramki:

Vector – Olszewski 2, Wolak 2, Kiełpiński Kacper 1

Feniks – Franke 2, Witko 2, Adamczyk 1, Skowroński 1

MVP – Franke (Feniks Futsal Team)

Bardzo ważny mecz dla układu końcowej tabeli. Vector wiedząc, że w grze utrzymuje ich tylko zwycięstwo postanowił przetransferować z FC Chełmża ich najlepszego strzelca, Bartosza Wolaka. Przez całe 30 minut spotkanie było bardzo wyrównane. Na każde trafienie Vectora, ich rywal szukał od razu odpowiedzi w postaci gola, co najczęściej kończyło się sukcesem. Na minutę przed końcem mieliśmy jeszcze remis, który żadnej z drużyn nie zadawalał. Na 23 sekundy przed końcem decydującą bramkę strzelił Witko, wprowadzając swój team jako ostatni do baraży. Ich rywalem będzie piąta drużyna Extraligi – Haber Team.

 

Feniks FT vs KP/APIS

Feniks Futsal Team – KP/Apis 3:5 (2:2)

Bramki:

Feniks – Nowak 1, Witko 1, Furtak 1

KP/Apis – Gałusza 3, Minga 1, gol samobójczy 1

MVP – Gałusza (KP/Apis)

Pierwsza połowa w tym starciu była wyrównana. Żadna z drużyn nie przejęła zdecydowanej inicjatywy nad wydarzeniami boiskowymi. W obu teamach szwankowała trochę skuteczność, gdyż sporo strzałów wędrowało w kotary hali. Po 15 minutach mieliśmy 2:2 i wszystko otwarte. W drugiej odsłonie szybciej do słowa zaczęli dochodzić jeżewianie, co przerodziło się w bramki Marcina Gałuszy. Ostatnią bramkę w tym meczu na sam koniec strzelił jeszcze uderzeniem pod poprzeczkę Emil Nowak. KP/Apis cały czas pozostaje w grze o awans, i co ciekawe to właśnie z ich najbliższym rywalem – Noe-Trans/Rolmasz rozstrzygną sprawę awansu do Extraligi.

FC Chełmża vs Vector Team

FC Chełmża – Vector Team 5:3 (2:1)

Bramki:

FC Chełmża – Wolak 4, Ratajczak 1

Vector – Kiełpiński Kacper 2, Poraj 1

MVP – Wolak (FC Chełmża)

Ostatnie ligowe spotkanie graczy FC Chełmża przyniosło im 3 punkty. Spotkanie z Vectorem było na tyle ważne, gdyż cały czas debiutant z Chełmży w naszej lidze ma matematyczne szanse na bycie na miejscu premiowanym grą w barażach. Wynik już w 2 minucie otworzył Bartosz Wolak. Ten sam zawodnik podwyższył w 8 minucie. Gola kontaktowego z rzutu karnego przedłużonego strzelił dla Vectora Kacper Kiełpiński. W drugiej połowie trwała cały czas walka, aby dogonić rezultat. W głównej mierze za sprawą Wolaka gracze z Chełmży do tego nie dopuścili. Jeszcze w samej końcówce wynik zmniejszył sprytnym strzałem Kiełpiński, ale było to wszystko, na co w tym meczu stać było graczy Vectora.

 

Pantery vs KP/APIS

Pantery/Gresta – KP/Apis 2:6 (0:3)

Bramki:

Pantery – Ławicki 1, Topór 1

KP/Apis – Bocian 3, Gałusza 3

MVP – Gałusza (KP/Apis)

Pantery po wycofaniu się z ligi Wdy Futsal U-17 można powiedzieć, że dostały ponownie szansę nawet na wygranie II ligi po weryfikacji wyników. W związku z tym ich mecz z KP/Apis zapowiadał się interesująco. W 5 minucie jeżewianie wyszli na prowadzenie za sprawą gola Marcina Gałuszy. W samej końcówce pierwszej części gry trafienia dołożyli jeszcze ponownie Gałusza i Bocian. Drugie 15 minut to już w większości ataki Panter i gra z kontry ich rywali. Jak się okazało, KP/Apis wyszedł z takiego stanu rzeczy zdecydowanie lepiej. Po tej porażce sytuacja Panter w kwestii ewentualnej wiktorii w II lidze ponownie się skomplikowała.

 

Noe-Trans/Rolmasz vs Feniks FT

Noe-Trans/Rolmasz – Feniks Futsal Team 17:2 (7:0)

Bramki:

Noe – Kozicki 4, Szymecki 4, Jackowski 3, Gerke Martin 2, Cerajewski 1, Ligmanowski 1, Winowiecki 1, gol samobójczy 1

Feniks – Witko 2

MVP – Ligmanowski (Noe-Trans/Rolmasz)

Mecz, który przed jego rozpoczęciem mógł się zapowiadać na ciekawe, wyrównane widowisko miał niestety bardzo jednostronny przebieg. Od samego początku Noe-Trans narzuciło swój rytm grania, z którym kompletnie nie potrafił sobie poradzić Feniks Futsal Team. Już po pierwszej połowie wszyscy znali zwycięzcę w tej parze. Noe-Trans grało bardzo zespołowo, o czym może świadczyć fakt zaliczenia aż 15 asyst przy 17 trafieniach. Głównym rozgrywającym był Mateusz Ligmanowski, który na swoim koncie oprócz gola zapisał 5 asyst. “Puno” kompletuje przy okazji również kolejne MVP spotkania i jak narazie jest najpoważniejszym kandydatem do wygrania tej klasyfikacji.

 

Vector Team vs KP/APIS

Vector Team – KP/Apis 4:12 (1:5)

Bramki:

Vector – Kawecki Adrian 1, Kiełpiński 1, Kęska 1, Poraj 1

KP/Apis – Minga 4, Bocian 3, Gałusza 3, Dolewski 1, Romanowski 1

MVP – Gałusza (KP/Apis)

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu KP/Apis jako papierowy faworyt bardzo szybko, bo już w drugiej minucie wyszło na prowadzenie za sprawą trafienia Marcina Gałuszy. Jeżewianie zdecydowanie przeważali, a zespół Vectora starał się kontrować. Jedną z takich akcji na pierwszą ich bramkę zamienił Kiełpiński. W drugiej odsłonie cały czas trwała dominacja lidera II ligi. Znakomitą partię rozgrywali przede wszystkim Gałusza i Minga, którzy po spotkaniu wylosowali ostatnie nagrody w “kopertówkach”. Vectorowi potrzebne są teraz zwycięstwa, aby dostać się do pierwszej czwórki. Jeżewianie z kolei co raz mocniej pukają do furtki z napisem Extraliga.

 

FC Chełmża vs Pantery

FC Chełmża – Pantery/Gresta 0:9 (0:4)

Bramki:

Pantery – Recki 5, Dobrowolski 1, Marek 1, Wiśniewski 1, bramka samobójcza 1

Czerwona kartka – Banach (FC Chełmża)

MVP – Recki (Pantery/Gresta)

Pantery mimo sporych braków w składzie pewnie zdobyły w tym spotkaniu komplet punktów. W bramce z konieczności stanął Mikołaj Topór, któremu finalnie udało się złapać “zerko”. Doskonałą partię rozgrywał zwłaszcza Paweł Recki który zakończył mecz z 5 bramkami i jedną asystą. Na początku drugiej części gry FC Chełmża ułatwiła jeszcze zadanie Panterom czerwoną kartką dla bramkarza Banacha za interwencję ręką poza swoim polem karnym. Po tym zdarzeniu wiadomo już było, że Pantery nie wypuszczą zwycięstwa. Po wycofaniu zespołu Wdy ekipa Panter nadal jest w grze o najwyższe lokaty w drugiej lidze. Zespołowi z Chełmży pozostaje walka o czołową czwórkę, dającą szansę na grę w barażach.