Kanonada w wykonaniu Noe-Trans/Rolmasz

Aż 17 goli zaaplikowali graczom Feniksa zawodnicy Noe-Trans/Rolmasz. Ligę zakończyła zwycięstwem FC Chełmża.

Noe-Trans/Rolmasz – Feniks Futsal Team 17:2 (7:0)

Bramki:

Noe – Kozicki 4, Szymecki 4, Jackowski 3, Gerke Martin 2, Cerajewski 1, Ligmanowski 1, Winowiecki 1, gol samobójczy 1

Feniks – Witko 2

MVP – Ligmanowski (Noe-Trans/Rolmasz)

Mecz, który przed jego rozpoczęciem mógł się zapowiadać na ciekawe, wyrównane widowisko miał niestety bardzo jednostronny przebieg. Od samego początku Noe-Trans narzuciło swój rytm grania, z którym kompletnie nie potrafił sobie poradzić Feniks Futsal Team. Już po pierwszej połowie wszyscy znali zwycięzcę w tej parze. Noe-Trans grało bardzo zespołowo, o czym może świadczyć fakt zaliczenia aż 15 asyst przy 17 trafieniach. Głównym rozgrywającym był Mateusz Ligmanowski, który na swoim koncie oprócz gola zapisał 5 asyst. “Puno” kompletuje przy okazji również kolejne MVP spotkania i jak narazie jest najpoważniejszym kandydatem do wygrania tej klasyfikacji.

Pantery/Gresta – KP/Apis 2:6 (0:3)

Bramki:

Pantery – Ławicki 1, Topór 1

KP/Apis – Bocian 3, Gałusza 3

MVP – Gałusza (KP/Apis)

Pantery po wycofaniu się z ligi Wdy Futsal U-17 można powiedzieć, że dostały ponownie szansę nawet na wygranie II ligi po weryfikacji wyników. W związku z tym ich mecz z KP/Apis zapowiadał się interesująco. W 5 minucie jeżewianie wyszli na prowadzenie za sprawą gola Marcina Gałuszy. W samej końcówce pierwszej części gry trafienia dołożyli jeszcze ponownie Gałusza i Bocian. Drugie 15 minut to już w większości ataki Panter i gra z kontry ich rywali. Jak się okazało, KP/Apis wyszedł z takiego stanu rzeczy zdecydowanie lepiej. Po tej porażce sytuacja Panter w kwestii ewentualnej wiktorii w II lidze ponownie się skomplikowała.

FC Chełmża – Vector Team 5:3 (2:1)

Bramki:

FC Chełmża – Wolak 4, Ratajczak 1

Vector – Kiełpiński Kacper 2, Poraj 1

MVP – Wolak (FC Chełmża)

Ostatnie ligowe spotkanie graczy FC Chełmża przyniosło im 3 punkty. Spotkanie z Vectorem było na tyle ważne, gdyż cały czas debiutant z Chełmży w naszej lidze ma matematyczne szanse na bycie na miejscu premiowanym grą w barażach. Wynik już w 2 minucie otworzył Bartosz Wolak. Ten sam zawodnik podwyższył w 8 minucie. Gola kontaktowego z rzutu karnego przedłużonego strzelił dla Vectora Kacper Kiełpiński. W drugiej połowie trwała cały czas walka, aby dogonić rezultat. W głównej mierze za sprawą Wolaka gracze z Chełmży do tego nie dopuścili. Jeszcze w samej końcówce wynik zmniejszył sprytnym strzałem Kiełpiński, ale było to wszystko, na co w tym meczu stać było graczy Vectora.