Inauguracja obfita w gole

W pierwszych meczach 16 sezonu StalexLigi z pewnością nie brakowało ani emocji, ani tym bardziej bramek. W dwóch meczach drugiej ligi padły 24 bramki.

Noe-Trans/Rolmasz – Pantery/Gresta 2:4 (1:1)

Bramki:

Noe – Orłowski 1, Winowiecki 1

Pantery – Ławicki 3, Zieliński Dominik 1

MVP – Ławicki (Pantery/Gresta)

Spotkanie, które jeszcze przed gwizdkiem zapowiadało się na ciekawe, spełniło swoje oczekiwania. Wynik meczu ładnym uderzeniem otworzył Winowiecki. Już po chwili szybką ripostę dającą remis do przerwy wyprowadziły Pantery po bramce Zielińskiego. W drugiej połowie zaroiło się od fauli, gdyż już po 40 sekundach ekipa Noe Trans miała na swoim koncie aż trzy przewinienia, co spowodowało dużo nerwowości. Pantery również coraz częściej uciekały się do łamania przepisów. W tym meczu bardzo dobrze w drugą połowę wszedł Ławicki, który ustrzelił klasycznego hattricka. Dzięki tym bramkom Pantery, czyli drużyna, która jeszcze rok temu grała w Extralidze rozpoczynają sezon od zwycięstwa.

FC Chełmża – Futsal U-17 Świecie 5:13 (3:8)

Bramki:

Chełmża – Sikorski 2, Brylski 1, Filocha 1, Klawiński 1

Futsal – Graczyk 4, Kubiak 4, Zacharek 2, Kozłowski 2, Faleńczyk 1

MVP – Kubiak (Futsal U-17 Świecie)

Już w pierwszej kolejce los skojarzył ze sobą w parze absolutnych debiutantów w naszej lidze. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli chełmżynianie prowadzeni na parkiecie przez doświadczonego Tomasza Urbańskiego. Było to o tyle zaskakujące, gdyż optyczną przewagę posiadali ich przeciwnicy. Ten gol podziałał mobilizująco na młodych futsalowców i bardzo szybko doprowadzili do wyrównania, a z każdą kolejną minutą ich przewaga się powiększała. Prym u świecian wiedli przede wszystkim Graczyk i Kubiak, którzy strzelili po 4 gole. Dla obu zespołów było to na pewno solidne przywitanie się z naszą ligą. Wszyscy jesteśmy ciekawi, jak poradzą sobie w kolejnych spotkaniach, gdzie na ich drodze czekają już bardziej doświadczeni drugoligowcy.