Apel do drużyn!

Jako Organizatorzy Stalex Ligi, pragniemy zwrócić się do Uczestników z prośbą o racjonalne podejście do tematu przekładania meczów. Niestety w ostatnich dwóch tygodniach mieliśmy prawdziwy wysyp, związany z przekładaniem spotkań. Niektóre drużyny Extraligi nie zagrały jeszcze żadnego meczu, a mamy już prawie połowę grudnia.

Musicie Państwo zdać sobie sprawę z kilku kwestii:
– mamy w tym roku wyjątkowo trudny kalendarz – 2 weekendy wypadają nam z grania przez święta i Sylwester
– jeżeli wszyscy będziemy przekładać swoje mecze, to naprawdę ciężko nam będzie zakończyć rozgrywki do pierwszego weekendu marca i niewykluczone, że w takiej sytuacji Gala Finałowa może odwlec się w czasie aż do drugiej połowy marca, czego z pewnością nikt nie chce, bo rusza trawa.
– poprzez tak dużą ilość przekładanych spotkań, będziemy musieli obligatoryjnie układać mecze również na piątki i szukać również dla niektórych zespołów (z najmniejszą ilością spotkań) także terminów w środku tygodnia.
Jeszcze raz więc prosimy o rozsądek i przekładanie meczu tylko w przypadku najwyższej konieczności. Nam się nie spieszy i możemy rozciągnąć rozgrywki nawet do kwietnia, ale to Państwo potem będziecie zarzucać nam, dlaczego gramy tak długo, skoro wróciła już trawa…